מעקות

מקבץ שאלות ותשובות על מעקות ביתיים

מעקות ביתיים נדרשים עבורם בשני מצבים: כאשר ישנו גרם מדרגות של יותר מ- 3 מפלסי עליה, וכאשר ישנה מרפסת אשר צופה מגובה אל המרחב. על פי נהלי מכון התקנים מדובר במעקה בגובה 1.05 מ’ כמעט בכל המקרים, למעט בשיפוע של המדרגות, אז המעקה יכול להיות גם בגובה 90 ס”מ, אל לא פחות מכך. כל זאת כאשר גובה הרווח בין הבלטה לתחתית המעקה אינו יותר מ- 10 ס”מ. כלומר, אם מעוניינים להסדיר דגם עם גובה-מתכת נמוך ביותר יש להטמיע מעקה של 95 ס”מ שיותקן בגובה של 10 ס”מ מהקרקע ו- 80 ס”מ בחלק המשופע שיותקן בגובה של 10 ס”מ מהקרקע. כעת כשנהלי מכון התקנים נהירים לכם, נלמד כיצד לגבש את בחירת המעקה.

עיצוב צורת המעקה – כיצד מתבצע?

אנו ממליצים להתייחס לכל מקרה כאל קייס סטאדי פרטני. לדוגמה, אם המרפסת שלכם היא מרפסת אבן מלבנית רצוי שגם המעקה שמעליה יהיה בעל צורה דומה להמשך קו המתאר, ואילו במרפסת עגולה כדאי לבחור במעקה עגול מסיבה דומה. ניתן לעצב את קווי המתאר הפנימיים של המעקה בדרך סימטרית המבוססת על קווים ישרים או להתבסס על שרבוטים של חצי או רבעה מעגל או גלי סינוס עגולים מתחלפים.

כיצד מומלץ לבחור את צבע המעקה?

צבע המעקה צריך להשתלב עם מגוון הצבעים במרחב בו הוא יוצב: במדרגות, בצבע הבטון של המרפסת, ואם ישנם אריחי שיש על גביה – גם עמם הוא צריך להשתלב. השתלבות זו – אין משמעותה בהכרח התאמה לצבע הקיים. ניתן לבחור בצבע מנוגד שישלים את האופי הדקורטיבי של המרחב. לדוגמה, על בטון או שיש לבן ניתן להטמיע מעקה שחור.

כיצד גודל החדר מסייע לנו לבחור את דגם המעקה?

אם זהו חדר קטן עם תחושה של צפיפות והיעדר מקום פנוי, המעקה שבסביבתו צריך להיות בפרספקטיבה הראויה: דק וקטן. אם זהו חדר גדול, ההיפך הוא הנכון, וגודלו הגדול הוא שיספק את התוספת העיצובית ברמה הנדרשת במקרה זה. בגדול, בדיקת גודל המעקה בהתאם לגודל החדר מתבצעת ביחס ישר ולא הופכי אם מעוניינים שהפעולה תניב פרי ותוביל להטמעת מעקה שעיצובו ניכר כמתאים. עשו זאת והבטיחו לעצמכם התקן בטיחות מדוגם ביותר.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות:

איירון דיזיין - חלונות בלגיים מעוצבים

איירון דיזיין - חלונות בלגיים מעוצבים

איירון דיזיין הוקמה על ידי אלכס ואנדרי – אמני ברזל אשר עוסקים בתחום כבר למעלה מ 15 שנה. אנשי הצוות המקצועי של איירון דיזיין הם אומנים בתחומם, בעלי חוש אסתטי מפותח ובקיאים בתחום הברזל עד היסוד. דבר הנותן לנו אפרות להוציע מוצרים איכותיים מאד לשוק. מוזמנים לפנות אלינו ולהתרשם מהמוצרים שלנו.